Apple Uygulama İçi Satın Aalımların Hediye Edilmesine İzin Veriyor

MacRumors tarafından tespit edilen uygulama içi satın almalar için hediye kurallarını değiştirdi . Önceden, ücretli uygulamaları diğer kullanıcılara hediye edebilir, ancak uygulama içi içerik ödemediyseniz.

Yeni dil, Apple’ın App Store İnceleme Kurallarında bulunur . Önceden şunları okudu: “Uygulamalar, uygulama içi satın alma içeriği, özellikler veya sarf malzemelerinin başkalarına doğrudan veya dolaylı olarak hediye edilmemesini sağlamalı.” Diyor. Artık uygulamalar şunları söylüyor: “Uygulamalar, uygulama içi satın almaya uygun öğelerin hediye edilmesini sağlayabilir diğerlerine. Bu tür hediyeler sadece orijinal alıcıya iade edilebilir ve değiştirilemez. ”

Freemium oyunları hiçbir yere gitmiyor, bu yüzden Apple’ın insanların paralarını nasıl ve ne kadar mobil oyunlarda harcadıklarına tepki vermeye devam edeceğini, özellikle de oyun oynamaya benzer Fortnite ve PUBG . Geçtiğimiz yıl Apple , yağma kutuları bulunan iOS oyunları için belirli öğelerin ortaya çıkma olasılığını açıkladı.

Apple’ın bu değişimi nasıl gerçekleştireceğini bilmiyoruz. Şu anda App Store’da, ücretsiz bir oyun için üç nokta simgesine dokunmak, yalnızca yalnızca “Paylaşım Uygulaması” ve “bu geliştirici tarafından daha fazla” sadece iki seçenek olarak gösteriliyor. Ücretli uygulamalarda, üçüncü bir “hediye uygulaması” seçeneği de mevcuttur, ancak uygulama içi satın alma işlemlerinde hediye vermek için belirli bir özellik yoktur.

Bir Cevap Yazın