Google Maps için önemli güncelleme geldi!

 ve  uygulaması için önemli güncellemeyi getirdi. Yeni güncellemesi ile sürüş sırasındaki dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırarak daha güvenli bir ulaşım desteği verecek!

Google Maps daha iyi bir Google deneyimi sunacak!

Google yeni yaptığı güncellemeler ve Google I/O 2018 etkinliğinde yaptığı açıklamalarla Google Asistan uygulamasını diğer uygulamalara entegre etme konusunda önemli adımlar atacağını vurgulamıştı. Bununla birlikte uygulama için bir önceki güncellemede işletmelere mesaj atabilme özelliği ile dikkatleri üzerine toplamıştı.

Yeni Google Maps güncellemesi, sesli komut desteğini sağlayan daha renkli bir mikrofon düğmesi ve konuştuğunuzda ekranın alt kısmında oynatılan yeni bir dinleme animasyonu sunuyor. Bunlarla birlikte sesli komut desteği önemli derecede artırıldı. Tabii ki bu uygulama için sesli komut özelliği yeni bir şey değil. Fakat Google Asistan’ın bazı komutları algılamaması ve komut skalasındayeterince işlem bulunmaması kullanıcılar için büyük bir sorundu.

Örneğin yeni güncelleme sayesinde, Asistan’a sesli komutlar vermek için kullanıcılar haritalar uygulamasından çıkılmayacak. Uygulama üzerinden rahatlıkla Asistan ile iletişim kurabilecek. Bununla birlikte bir adres tarifi ararken, adresi elle girmeden Google Asistan sayesinde sesli komutlar ile arama özelliğini kullanılabilecek.

Bu özellikler sayesinde Google, sürüş esnasında kaza riskini azaltmayı ve dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırmayı planlıyor. Google Maps’in 10.4.1 son güncelleme sürümü, Google Asistan entegrasyonu ile en kararlı çalışan sürüm olduğu açıklandı. Peki, bu uygulama için istediğiniz fakat bulamadığınız özellikler nelerdir?

Kaynak: SDN

Bir Cevap Yazın