Google’dan Play Oyunlar İçin Karanlık Mod Müjdesi!

, 2018 yılı içerisinde bir çok uygulamasına karanlık mod özelliği eklemişti. Yılın sonuna yaklaşırken şimdi de  Oyunlar uygulaması bu özelliğe kavuştu.

Karanlık mod sayesinde akıllı telefonlar daha az enerji harcıyor ve kullanıcıların gözleri mavi ışık etkisinden kurtuluyor.

Google, kısa süre önce karanlık modun Android‘in de daha iyi çalışmasını sağladığını açıklamıştı. Bu arada Oyunlar uygulaması için yapılan tek iyileştirme bu değil.

Play Oyunlar uygulamasına hangi güncellemeler geldi?

GooglePlay Oyunlar uygulamasını gün geçtikçe daha etkin olarak kullanmaya başladı. Daha önce Google Play üzerinde yer alan oyuncu profilleri 2013 I/Osonrası bu uygulamada yer almaya başladı.

Android karanlık mod pil performansını artırıyor!

Karanlık mod, Google Android telefonlarda daha yüksek batarya performans veriyor! OLED ekranlar, hem pil performansını artırıyor hem de daha kaliteli görüntü veriyor.

Peki ama yeni gelen özellikler neler? Uygulamanın kısayoluna tıkladığınızda, son oynadığınız oyunları görebileceksiniz. Artık başarılarınızı nadirliğine göre de sıralamanız mümkün. Bunun dışında yeni aldığınız başarıları da öncelikli olarak görebiliyorsunuz.

Google‘ın, oyuncuların daha etkileşimli bir performansı için sürekli iyileştirmelere gittiği uygulama aslında çok fazla değeri bilinmeyen Googlehizmetlerinden biri.


Hem oyunlarda gösterdiğiniz başarıları takip edebileceğiniz uygulama üzerinden, oyunları yüklemeden oynayabileceğiniz bir bölüm de bulunuyor. Demolarını oynadığınız oyunları, dilerseniz indirebiliyorsunuz.

Bağımsız oyun seçkisi, ücretsiz en popüler oyunlar gibi sekmelere bu uygulama üzerinden rahatça erişebiliyorsunuz. Her ne kadar Play Store üzerinden de bu sekmeler bulunsa da, arayüz ve erişebilirlik açısından Play Oyunlar daha kullanışlı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu güncelleme sonrası Play Oyunlar uygulamasını daha sık kullanmayı düşünür müsünüz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: SDN

Bir Cevap Yazın