Kripto Para İle İlgilenenler DİKKAT! Google Play Store’da Cryptocurrency Uygulaması Bulundu

Görünüşe bakılırsa, Google Play Store’daki sahte cryptocurrency (Kripto Para ve ödeme sistemi) uygulamalarına karşı savaşı asla kazanamayacağımız görülüyor.

Uygulamalar, Play Store’da NEO, Tether ve MetaMask için cryptocurrency cüzdanı olarak maskeleniyordu. Tehlikeli uygulamalar güvenlik araştırmacısı Lukas Stefanko tarafından ortaya çıkarıldı ve birkaç yüzlük kurulum toplamaya başlamıştı ve Ekim ayı ortalarından beri Play Store’da mevcuttu.

Daha önce Google’a bildirilmiş ve Google Play Store’dan kaldırılmışlar, bu uygulamalardan herhangi birinin herhangi birinin kopyalanıp kaldırılmadığı belirsizliğini koruyor.

Onlar Ne Yaptı?

Tüm cüzdan stili uygulamalarına rağmen, iki geniş kategoriye, phishing uygulamalarına veya sahte cüzdanlara girerler.

Sahte MetaMask uygulaması, dördünün de tek kimlik avı uygulamasıydı. Uygulamayı yükledikten ve açtıktan sonra, kullanıcıdan özel anahtar ve cüzdan şifresini isteyecektir.

Uygulama bu hassas verileri elde ettikten sonra, kullanıcıların cryptocurrency fonlarını istedikleri gibi hortumlayarak dolandırıcılara gönderir.

İkinci grup tüm sahte cüzdanlar. İki tanesi NEO cüzdanı gibi davrandı ve diğeri tartışmalı duracoin Tether içindi .

Bu uygulamalara dikkat etmiyorsanız, bu uygulamaların bulunması zordur.

Kullanıcı tarafından sahip olunan bir genel anahtar görüntülenecek gibi görünüyor, ancak, bu uygulamalar aslında dolandırıcının ortak anahtarını ve QR kodunu görüntülüyor, özel anahtar da saldırgan tarafından sahip olunan. Bu uygulamadaki her hesap için adres aynı.

Kaynak: TheNextWeb

Bir Cevap Yazın