Türkçe Google Asistan Çıkış Tarihi Belli Oldu!

‘ın yetenekleriyle kendine hayran bırakan akıllı asistanı, uzun bir süredir ülkemiz için yerelleştiriliyordu. Türkiye’deki milyonlarca  telefon sahibinin merakla beklediği Türkçe Google Asistan, ne zaman Türkiye’de herkes tarafından kullanılabilir olacak?

ShiftDelete.Net ekibi olarak Google’dan aldığımız son bilgilere göre Türkçe Google Asistan çıkış tarihi!

Türkçe Google Asistan çıkış tarihi belli oldu

Yapılan son geliştirmelerle birlikle sadece bir yapay zeka değil, adeta kişisel asistana dönüşen Google Asistan, gerçekten de isminin hakkını veriyor. Kişisel asistanınız gibi çalışan Google Asistan, sizin yerinize randevu alabilir, tüm işlerinizi düzenleyebilir ve en önemlisi belli ölçüde doğaçlama yapabilir.

.Resmi Twitter’da görüntüle

Resmi Twitter'da görüntüle

Tarihi bir ana şahitlik ediyorum. Şu anda Google Türkiye ofisindeyim. Detayları birazdan vereceğim

Hakki Alkan adlı kişinin diğer Tweetlerini gör Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Türkçe Google Asistan için yürütülen çalışmalarda sona gelindi.

Daha önceden de paylaşmış olduğumuz özel haber ile birlikte, söz konusu asistan üzerinde yapılan çalışmalar sırasında sorulan soruları sizlere aktarmıştık.

Google Asistan tüm akıllı telefon kullanıcıları için sunulacak!

Şimdi ise yetkililerden almış olduğumuz bilgilere göre Google Asistan, Ocak ayının sonuna kadar Türkiye’deki her kullanıcıya açılmış olacak. Ocak ayında ülkemizdeki kullanıcılar için kullanım sunulacak olan Google Asistan‘ın 300 farklı yeteneğinin 250’sini ülkemizde kullanabileceğiz.

Tüm bunların haricinde ise Google Türkiye yetkililerince aktarılan bilgiler doğrultusunda, Türkçe asistanın iOS kullanıcıları için de kullanılabileceği müjdelendi.

Türkçe Google Asistan

Artık son aşamaya giren Google Asistan yakında, hem de çok yakında hizmete açılacak. Yapabileceklerini görünce çok şaşıracağınız Google Asistan’ın Türkçe versiyonu, yapay zeka destekli kişisel asistanlar arasında çok özel bir yere sahip.

Google’ın yapay zeka sistemi veri tabanının Google direkt bağlı olması sayesinde çok geniş bir ağ içerisinden bilgileri çekebiliyor ve böylece size gerçek bir asistan olabiliyor.  Artık yenilenen bir arayüze sahip olan asistan akıllı ekranlar özelliği sayesinde de Haritalar, Takvim, Duo ve Fotoğraflar gibi Google hizmetlerinde de çalışabiliyor. Bu özelliklerin en kısa zamanda ülkemiz için kullanılabilir olması bekleniyor.

Kaynak: SDN


Bir Cevap Yazın